SLEDUJTE NÁS NA
REZERVACE NA TEL.: +420 606 187 844
Top
 

Vpusťte do svých svátků hořkou chuť piva

novinka-horkachut
17 Pro

Vpusťte do svých svátků hořkou chuť piva

Pivotéka Pípa se v dolní části komplexu Food Story v Dlouhé ulici v Praze otevřela již v listopadu. Od té doby nabízí svým hostům sortiment více než 150 lahvových piv z různých koutů České republiky i světa a 8 piv na čepu, které se mění podle aktuálního výběru pivního sommeliéra Roberta Demetera. Zde je také několik jeho vánočních tipů, kterými si můžete vaše svátky zpříjemnit.

 

Co najdete u nás v Pípě na čepu:

 

Vánoční hvězda, Pivovar Lužiny
Okuste u nás „hořkou“ příchuť Vánoc. Vyzkoušejte první lužinské tmavé pivo s názvem Vánoční hvězda.

 

Permon X Mas, Pivovar Sokolov
Vyznačuje se vůní citrusů (mandarinky) a tropického ovoce (ananas, mango). Převažují zde chuťové tóny sladu a bylin. Pivo má střední až nižší říz a střední plnost těla. Je zde patrná i vyšší hořkost.

 

Matuška vánoční
Když si přivoníte k tomuto moku, můžete lehce zacítit karamel, slad a jemné tóny kávy. V chuti dominuje střední až vyšší plnost a poměrně výrazná hořkost, pod kterou se ale skrývá také mírná sladkost. Jedná se o velmi dobře vyvážené a harmonické pivo.

 

Vánoční zázvorový speciál s medem, polotmavý 13 %
Jde o nefiltrovaný, nepasterovaný a spodně kvašený speciál. Vaří se tradiční technologií dvojího rmutování. Pivo má jedinečnou polotmavou barvu lesního medu. Ve vůni dominuje čerstvě strouhaný zázvor, chuť je sladová a s medovým dozvukem.

 

Albrecht IPA 22 %, Zámecký pivovar Frýdlant
Světlá barva tohoto piva připomíná australské začínající léto a Vánoce trávené na plážích. Je to extra ovocná IPA chmelená jen mladými australskými chmely typu Enigma, Victoria Secrete a Topaz.

 

Albrecht APA 12 % Melchior, Zámecký pivovar Frýdlant
Je hluboce prokvašený a velice lehký. Jde o velmi svěží, typicky letní pivo s kombinací citrusové a mangové vůně s jemnými tóny malin a ostružin, kterou pivu dodávají americké aromatické chmely „Cascade“, „Simcoe“ a „Equinox“. Americké chmely byly využity i ke studenému chmelení. Pivo se vyznačuje příjemnou hořkostí připomínající nádech červeného grepu a jemné tóny mandarinky, vybízející k dalšímu napití.

 

Père Noel 7 %, pivovar De Ranke
Père Noël je sice vánoční pivo, avšak od ostatních vánočních piv velmi odlišné. Vánoční speciály bývají většinou bohaté a sladší, toto se však vyznačuje krásnou jantarovou barvou a hořkými chuťovými tóny. Komplex chuti je obohacen přídavkem lékořice. Père Noel je vařen ze směsi sladu světlého, mnichovského a karamelového a chmelů Brewers Gold a Hallertau.

 

XX Bitter 6,2 %, pivovar De Ranke
XX Bitter neboli Extra Extra Bitter je hořký blond z pivovaru De Ranke. Je známý díky svému velmi hořkému a silnému aroma. XX se vaří ze světlého plzeňského sladu s přidáním chmele Hallertau a Brewers Gold. Dokonalá kombinace, která je na národní i mezinárodní úrovni velmi ceněná. Toto pivo je skutečnou inspiraci pro aktuální „comeback“ hořkých piv v Belgii.

 

Kriek De Ranke 7 %, pivovar De Ranke
Tento unikátní Kriek je směsí dvou různých stylů kyselých piv. Červenohnědého z regionu Roeselare/Kortrijk/Oudenaarde a piva stylu Lambic z regionu Pajottenland v blízkosti Bruselu. Červenohnědé pivo vlastní výroby fermentuje po dobu šesti měsíců s višněmi. Následně je přidán pravý lambic z pivovaru Girardin. Posléze pivo nějakou dobu zraje, než je připraveno k pití. Je to úžasný „hasič“ žízně, který neobsahuje téměř žádný cukr.

 

Noir de Dottignies 9 %, pivovar De Ranke
Nejsilnější pivo v nabídce pivovaru De Ranke s velmi bohatou chutí, která pochází z šesti různých druhů sladu. Tyto slady dávají pivu temně hnědou až černou barvu. Bohaté dávky chmelů Challenger a Žatecký vytvářejí typickou rovnováhu mezi sladkou a hořkou chutí.

 

De Ranke Saison De Dottignies 5,5 %
Jedno z tradičních piv De Ranke. Zlaté pivo s pevnou bílou pěnou, obilná, kořeněná vůně s ovocnými tóny. Chuťově vyvážené a příjemné pivo. Vzhledem k rozumnému obsahu alkoholu se navíc velmi dobře pije. Chcete-li si vychutnat skvělý saison, je to velmi dobrá volba.

 

Lucky Bastard India 15 %, Pivovar Brno
Lucky Bastard India 15 % je svrchně kvašené nefiltrované světlé pivo. Jedná se o silnější pivo, v němž je chmel použit tak, aby zkoncentroval nádhernou chuť a vůni citrusů a zralého tmavého ovoce. Výsledkem je proto výrazný, ale přesto vyvážený kousek.